finansowe usługiWiększość banków, jeżeli nie każdy obecny w tej chwili na rynku szczyci się posiadaniem szerokiej gamy usług finansowych. Większość konsumentów natomiast tak naprawdę nie zastanawia się jakie to usługi finansowe. Przyzwyczailiśmy się do nowoczesnych technologii w bankowości i mobilności. Młodzi ludzie uważają za naturalne opłacanie rachunków i robienie przelewów z udziałem własnego smartfona. Ale to po części tylko gadżety.

Inwestycyjne usługi finansowe

Nad usługami poważniej zastanawiają się Ci, którzy chcą inwestować i pomnażać swój kapitał. Banki to przecież nie tylko pośrednicy w przelewaniu pieniędzy. Choć szybkość tej usługi staje się w tej chwili gorącym tematem w związku z opieszałym wdrażaniem przez banki systemu szybkich przelewów.

Banki to też miejsce gdzie możemy zdeponować nasze pieniądze na korzystny procent założyć lokatę, kupić obligacje. Możemy również wymieniać walutę, o czym więcej osób przypomniało sobie szczególnie teraz przy spłacaniu kredytów hipotecznych właśnie w obcej walucie. Samodzielne kupowanie waluty może nam pomóc sporo zaoszczędzić, a nie musimy jej koniecznie kupować tylko w internetowych kantorach. Mamy również możliwość zainwestować w Fundusze Inwestycyjne, albo grać na giełdzie jeśli zdecydujemy się na rachunek maklerski. W ten sposób możemy dokładać do naszej przyszłej emerytury lub zabezpieczyć przyszłość naszych dzieci. Usługi finansowe, które cieszą się jednak największą popularnością to kredyty.

Kredyty bankowe

Od tych największych, jak kredyty hipoteczne i kredyty dla firm, po te najmniejsze kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych oraz linie debetowe w ramach rachunków bankowych. Praktycznie ze wszystkich tych usług możemy skorzystać przez Internet, choć w przypadku tych największych decyzji inwestycyjnych pewno lepiej spotkać się z doradcą osobiście. Od pięciu już lat z udziałem portalu finansowego Bankier.pl i PAYU S.A. rozdawane są statuetki Złoty Bankier, czyli tzw. bankowe Oskary.

Mają one właśnie na celu wyróżnienie najlepszych banków za ich najlepsze i innowacyjne produkty. Zwycięzców wyłania wspólnie kapituła złożona z przedstawicieli Bankiera i PAYU oraz klienci, a zarazem konsumenci tychże produktów. W zeszłym roku triumfowali głównie przedstawiciele bankowości elektronicznej jak Alior Sync i mBank oraz starzy wyjadacze oferujący sprawdzone produkty i usługi dla firm jak Idea Bank i PKO BP. Korzystajmy z usług finansowych jak najszerzej i pomnażajmy nasz kapitał, bo my Polacy mamy nad wyraz mało oszczędności.

Usługi finansowe w banku
Tagi:        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *